Loading...
Faaliyet Alanlarımız2018-10-02T13:13:08+00:00

SUN TO RAIN PERGOLA OTOMATİK TENTE SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

  • Sun to Rain sistemlerinde bulunan tüm alüminyum profil ve parçalar kendi fabrikamız olan “SATIRLAR ALÜMİNYUM” da üretilmektedir. Sistem tasarımı, alüminyum konstrüksiyonu ve tüm metal aksesuarları Tümüyle Sun To Rain ürünü; PVC esaslı blackout membran Alman Mehler markalı; sistemi çalıştıran motor ve otomasyon aksamı ise İtalyan Cherubini markadır.
  • Sun to Rain sistemleri, tamamı alüminyum aksamdan üretilmiş dikey raylar üzerinde hareket eden, yatay akslardan oluşan, açılır-kapanır tavan örtüsü (yürüyen çatı) sistemidir.
  • Sun To Rain sistemleri (4 mevsim konfor), her türlü hava şartına uygun tasarlanıp üretilmekte ve tüm dünyada kullanılmaktadır.
  • Sun To Rain sistemleri, yanal aksamları katlanır cam,sürme cam veya alüminyum doğrama ile kapatılarak, açılır-kapanır tavan özelliğiyle kış bahçesi olarak yaygın kullanıma sahiptir.
  • Sun To Rain sistemleri alüminyum metal aksamı istenilen her Ral renginde %10 fiyat farkıyla kumlama ile elektro statik toz boya yaptırılabilir.

Açılır Tavan Sistemleri

Hareketli çatı örtü sistemleri, doğanın olumsuz etkilerinden arınmış gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu sistem ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun; her türlü açık alanı, kapalı ancak şeffaf mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmek mümkündür.

Bu sistem, panellerin birbirinin üzerinde hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerinde toplandığı çatı örtü sistemidir. Mahyadan aşağıya açılabildiği gibi istenildiğinde aşağıdan mahyaya doğruda manuel veya motorlu olarak açılabilmektedir. Sistemin oluşturulmasında ısı köprülü özel alüminyum profiller ve tercihe göre polikarbonat veya cam kaplama malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan özel alüminyum profiller sayesinde ayrıca bir taşıyıcı kontrüksiyona gerek kalmamakta olup mekanlarınıza daha estetik görünüm kazandırmaktadır.

Sun Space – Açılır Çatı Örtü Sistemleri, güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış, ancak süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratmak için geliştirilmiştir. Kış Bahçesi ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun her türlü alanı kapalı, ancak şeffaf mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmek mümkündür. Polikarbon Çatı panellerin birbiri üzerine hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerine toplandığı çatı örtü sistemidir. Bu sistemde kullanılan polikarbonat levha sayesinde ısıtma ve soğutma esnasında minimum ısı kaybı söz konusudur. Polikarbonat olmasının en büyük avantajı %100 kırılmaz bir malzemedir. Hafiftir ve ekonomiktir. İstenilen cepheye sabit, sürme, katlanır tek veya çift kanatlı, her genişlikte ve pencereyi yerleştirmek mümkündür.

Uygulama Alanları;

Kafe, Bar, Restoran, Konut, Yüzme havuzları, Kış bahçeleri.

Alüminyum Profil Ekstrüzyon

Ekstrüzyon için gerekli üç temel kavramı açıklayalım,

• Alüminyum hammadde

• Ekstrüzyon presi

• Kalıp

Teknolojide dairesel kesitli alüminyum alaşımlı hammaddeler kullanılır. Bunlar biyet olarak adlandırılır ve yolculuk sonunda tam istediğimiz formda ürünler olarak insanlara sunulur. Biyetin kalıptan akışını sağlamak ve profil haline getirmek için gerekli olan hidrolik basıncı ekstrüzyon presi ile sağlıyoruz. Kalıp sıcak iş takım çeliğinden üretilen ve profilin ekstrüzyon sonrası şeklini alması için kullanılan bir araçtır.

Ekstrüzyon prosesi çok basit bir anlatımla diş macununun bir tüpten sıkılması gibidir. Tüpün ağzında bir boşluk vardır ve tüpe el yordamıyla uyguladığımız baskı ile boşluğun şeklinde akış olur.

Biraz detaya inelim. Prosesin karmaşıklığını ve bağımlı olduğu koşulları göreceksiniz.

Stoktan alınan biyet proses başlangıcıdır. Çıkan ürünün kalitesi biyetin kalitesini yansıtır. Bu biyetin daha henüz sıvı metal iken pota metalurjisinde alaşımlanmasının, sonrasında döküm parametrelerinin optimizasyonunun ve döküm sonrası yapılan homojenizasyon ısıl işleminin ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Biyeti pres hattına verip ana baskıyı uygulayacak zımba (ıstampa) yardımıyla kovana sokmadan önce ekstrüzyon için hazırlamamız gerekir. Bunu biyeti tavlayarak yaparız. Bu adım biyetin sıcaklık etkisiyle yumuşaması sebebiyle gerekli olan ekstrüzyon basıncını azaltır, ayrıca çıkacak olan profilin ileriki aşamalarda mekanik özellikleri bakımından iyileştirilmesi adına ilk adım olan çözeltiye alma ısıl işleminin foksiyonunu da yerine getirir. Isıl stabiliteyi sağlamak için pres kovanı ve kalıpta yüksek sıcaklıklara çıkartılır. Bahsi geçen sıcaklıklar kullanacağımız biyetin alaşımına ve ekstrüzyon şartlarına göre değişir.

Gerekli sıcaklıklara ulaşıldığında artık tav fırınından çıkan biyet istenen boyda sıcak kesilir ve zımba vasıtasıyla baskıyı göreceği kovan içerisine yerleştirilir. Kovan içerisindeki sürtünmenin baskı şartlarıyla artmasıyla biyet dış yüzeyinin kalıp ve kovan arası oluşturduğu metal ölü bölgesi üzerinden biyetin iç tarafında kalan malzeme kalıp boşluğundan kalıp kesitini oluşturacak şekilde akar. Ölü bölgede biriken biyet artık metalurjik olarak bir oksit tabakası içerir ve bu tabaka baskı sonrası araiş olarak kalıptan kesilerek ayrılır. Kalıptan çıkan profil gene soğuma hassasiyetine ve gerekliliğine göre gaz yada sıvı ortamında hızlı soğutulur. Bu çözeltiye alma sonrası mekanik özellikleri iyileştirme adına uygulanan ikinci adımdır.

Soğuma sonrası konveyor boyunca uzun olan profil önce soğuk germe işlemine tabi tutulur ve sonra istenen boyda kesilir. Germe işleminin amacı profil içerisinde kalmış kalıntı gerilimler varsa onları almak ve boyutsal olarak doğrusallığı sağlamaktır.

Biyetin ekstrüzyon presindeki yolculuğu bu şekilde sona erer.

Alüminyum Profil Ekstrüzyon Tesisi, Dizayn ve Kurulumu

STR Grup Alüminyum Profil Ekstrüzyon tesis dizaynı ve kurulumunun haricinde alüminyum sektöründe üretimde kullanılan tesislerin kurulumlarında da hem danışmanlık hem de tesislerin satışı konusunda faaliyet göstermektedir, bu konular aşağıdaki gibidir:

1) Ekstrüzyon Presleri ve Hatları; firmamız Türkiye ve çevre ülkelerde şu ana kadar 40 profil hattı kurmuş bulunmaktayız. Bu üretim hatları belli güç aralıklarındadır. 600 ton’dan başlayarak 4000 ton’luk preslere kadar olan hatların kurumunda siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

2) Alüminum Biyet Dökümhane Sistemleri ve fırınları; firmamız Türkiye’de 2 adet komple dökümhane kurmuş bulunmaktayız. Dökümhanelerimiz tamamen otomatiktir. Hot Top sistemi ile döküm yapılmaktadır. İstenilen her çap’ta Hot Top sistemi üretilmektedir.

3) Alüminyum Kompozit Panel Üretim Hatları ve Levha Boya Hatları; STR Grup olarak geçen sene içerisinde bünyemize kattığımız Alüminyum Levha Temizleme, Boyama ve bu hatların devamında da Alüminyum Kompozit Panel üretim hatlarını üretmektedir. Kurulduğu yıldan günümüze kadar 50’den fazla hat üretmiş olan firmamız, Türkiye ve çevre ülkelerde 20’den fazla farklı hattını bulundurmaktadır.

Hemen Teklif Alın

AD *
SOYAD *
E-POSTA *
TELEFON

KONU

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?