Bioclimatic Tavan Sistemleri2018-09-19T13:46:15+00:00

Bioclimatic Tavan Sistemleri

Bioclimatic kayar katlanır tavan sistemleri olarak bilinir. Bioclimatic katlanır tavan sisteminde, tavan kapama malzemesi olarak kullanılan 36 cm genişliğindeki paneller, kendi ekseni etrafında dönerek katlanma hareketini gerçekleştirir. Katlanma hareketi tamamlandıktan sonra alüminyum paneller geriye doğru toplanarak tam bir açık tavan alanı elde edilmesini sağlar.

Bioclimatic tavan sistemlerinde her bir panel tekerlek tarafından hareket ettirilmektedir. Panellerin sağladığı katlanma hareketi sayesinde tavan dış alanının temizliği, içten silinerek sağlanmaktadır.

İstenilen açıda açılarak havalandırma, güneşten istenilen oranda faydalanma ve gölgelendirme olanakları sağlayan Bioclimatic tavan sistemleri Alüminyum paneller ile bu işlemi yapmaktadır.

%5 Eğim ile çalışmaktadır Bioclimatic sistemler.
Su Tahliye mantığı ile çalışan Bioclimatic Sistemler, Alüminyum paneller üzerine gelen yağış, paneller üzerinde bulunan dere sayesinde ana dere profiline aktarılmaktadır ve ana dere profilinden dış alana tahliyesi sağlanmaktadır. Bioclimatic sistemlerde su almama garantisi vardır.

Bioclimatic sistemler, dünyada hiçbir açılır tavan sisteminin aynı anda gerçekleştiremediği katlanma ve toplanma özelliğini bir arada sunmaktadır.

Hafif yağışlı havalarda, paneller belli bir miktar açılarak iç alanının havasının tazelenmesi sağlanırken iç alana su girişi engellenecek şekilde tasarlanmıştır.

Bioclimatic kayar katlanır tavan sistemleri, yaşıyıcı çelik konstrüksiyon gereksinimi olmaksızın kurulmaktadır. Bu sistemin her türlü terazisiz ortamdan çalışmasının yanında taşıyıcı ayaklar sayesinde kendini teraziye alabilmektedir.

Bioclimatic sistemlerde kullanılan tüm profiller ve aksesuarlar paslanmazdır. Her tür iç aydınlatma ve ısıtma sistemi, bioclimatic taban sistemine adapte edilebilmektedir.

Detaylı Bilgi ve Teklif Al